2009-2013 metai: unikalaus dizaino sprendimai su automatinėmis stumdomosiomis durimis iš GEZE tampa populiarūs Šiaurės šalių viešbučiuose

Šiame trečiajame straipsnyje apie mūsų istoriją Skandinavijoje iš arčiau pažvelgsime į 2009-2013 metus, kai kuriant viešbučių įėjimo sprendimus atsirado poreikis geram dizainui, prieigai be barjerų, komfortui bei automatizavimui. Šiuo laikotarpiu GEZE gavo galimybę dalyvauti keliuose labai įdomiuose Šiaurės šalių projektuose, ir sukūrė tvirtą pagrindą daugeliui kitų projektų per paskesnį savo istorijos Skandinavijoje dešimtmetį.

Populiarus stiklo fasado sprendimas

Automatinės stumdomos durys mielai naudojamos stikliniuose fasaduose

Automatinės stumdomosios durys populiarios su stikliniais fasadais.

Kai naudojamos GEZE stumdomųjų durų sistemos, durys užima mažiau vietos, veikia tyliai, yra patrauklios vizualiai ir sklandžiai įsilieja į bet kokį architektūros stilių. Šios sistemos jau daug metų yra populiarios tarp architektų, nes sklandžiai įsilieja į konstrukciją, tobulai tinka bet kuriam stikliniam fasadui. Prieigą be barjerų užtikrinančios automatinės stumdomųjų durų sistemos yra su aukščiausio lygio technologija, jos pasižymi puikiu funkcionalumu. Todėl jas įmanoma pritaikyti įvairiems naudojimo reikalavimams ir vietinės reikšmės, ir pasaulinio lygio viešbučiuose. Viešbučių įėjimai, koridoriai ar restoranai: automatinės stumdomosios durys suteikia saugą ir komfortą, nes jų naudojimas paprastas ir suvokiamas intuityviai. GEZE automatinės durys gali būti suaktyvinamos rankiniu būdu, paspaudžiant mygtuką, arba automatiškai, naudojant jutiklius – tai padeda užtikrinti prieigą be barjerų ir komfortą visiems: vaikams, keliautojams su lagaminais, neįgaliųjų vežimėlių naudotojams ar kurjeriams su siuntomis.

Viešbutis „Scandic Havet“, Bodø, Norvegija

Viešbutis „Scandic Havet“ Budėje (Norvegija)

Budėje, Norvegijos šiaurinėje dalyje, patvarumas atšiauriomis oro sąlygomis yra itin svarbus faktorius renkantis durų sprendimus. Būtent tai buvo labai reikšminga viešbučiui „Scandic Havet“, kuriame durų pavaros buvo sumontuotos prieš maždaug dešimt metų. Iš šio viešbučio kambarių galima matyti 360 laipsnių vaizdą į krantinę: mėgautis vidurnakčio saule, žavėtis Šiaurės pašvaiste ir žiūrėti kaip didingai sklendžia jūriniai ereliai. Iš viso 114 automatinių durų valdo GEZE produktai. Populiari stumdomųjų durų pavara yra „GEZE ECdrive“.

Automatinės stumdomos durys sklandžiai susilieja su įėjimo zonos konstrukcija.

Automatinės stumdomosios durys tobulai įsilieja į įėjimo dizainą.

Pavara „ECdrive“ taip pat tapo favorite tinklo „Scandic“ viešbutyje „Downtown Camper“ Stokholmo (Švedija) centre. Čia senasis viešbutis „Hotel Scandic Sergel Plaza“ buvo radikaliai rekonstruotas ir išplėstas, išgaunant įspūdingą naują skvero funkciją, ir pervadintas į „Downtown Camper by Scandic“. Kai „Downtown Camper“ durys atsidaro, svečiai patenka į nuotykių, aktyvių užsiėmimų ir draugystės pasaulį viešbučio vestibiulyje. Automatinės viešbučio įėjimo durys suteikia svetingumo ir priėmimo jausmą, kur su barjerais nesusiduria niekas.

„ECdrive“ pavaros sklandžiai įsilieja į architekto dizainą.

„ECdrive“ lengva integruoti į architekto idėją. © Erwin Kamphuis für GEZE GmbH

„ECdrive“ yra tylios elektromechaninės automatinės stumdomosios durys. Dėl paprastos ir stabilios modulinės konstrukcijos, patogių prižiūrėti dalių ir paprastumo naudoti, jos daug metų veiks be jokių nesklandumų. Todėl 2019 m. buvo pristatyta nauja šios perkamiausios stumdomųjų durų pavaros versija – naujoji „ECdrive T2“. Ši pavara dabar optimizuota dvigubais ritinėliais, ją lengva sumontuoti ir prižiūrėti, o profilių dizainas – dar švaresnis. Per pastaruosius kelerius metus „ECdrive T2“ buvo montuojama daugumoje stiklinių fasadų – viešbučiuose, mažmeninės prekybos ir parodų pastatuose.

„PM &Vänner“ lenktos slankiojančios durys dera prie gatvės įvaizdžio.

Išlenktų „PM & Vänner“ durų prireikė siekiant atitikti tos gatvės stilių.

Be to, viešbutyje „PM & Vänner“ (Vekšė, Švedija), dizainas – tai esminis pastato elementas. 2014 m. šis viešbutis buvo atidarytas greta taip pat pavadinto restorano. PM viešbutyje atskleidžiama visapusiška valgymo, dizaino ir prabangos įspūdžių koncepcija. Priekinės durys į viešbučio vestibiulį buvo sukurtos bendradarbiaujant su vietiniu GEZE partneriu. Šios patrauklios stiklinės durys yra išlenktos, jos įsilieja į miesto gatvę. Pastato viduje pavara „GEZE ECdrive“ įrengta keliose duryse tarp vestibiulio ir restorano, baro, poilsio zonos ir ne tik. Pagrindiniai šio projekto akcentai buvo tvarumas, stilius ir kokybė, todėl stumdomųjų durų sprendimai iš GEZE čia derėjo puikiai.

Islandijoje aukšta kokybė irgi yra labai vertinama. Prabangiame viešbutyje „The Retreat“ galite mėgautis nuostabia Mėlynojo lagūno gamta bei sveikatingumo galimybėmis. Čia skandinaviška architektūra išties susilieja su gamta, o kiekviena smulkmena yra gerai apgalvota, kad svečiai jaustų ryšį su didingu gamtovaizdžiu. GEZE partneriai Islandijoje – „Járn & Gler hf“ – pateikė visus „The Retreat“ automatinių durų sprendimus ir juos įrengė. Visiška visų automatinių durų integracija – net sunkiausių stiklinių durų, sveriančių iki 150 kg – buvo atlikta itin sklandžiai, visame pastate užtikrinant atidarymo ir uždarymo eleganciją. Kai durys yra itin sunkios, atskleidžia visas „GEZE Powerdrive“ potencialas. Nepastebimai įsiliejanti į dizainą „Powerdrive“ – tai elektromechaninė automatinė stumdomųjų durų pavara, specialiai sukurta didelėms ir sunkioms durų varčioms. Ji lengvai varsto iki 200 kg varčias, iš architektų nereikalaudama jokių kompromisų.

Visos durys prijungtos prie išmanios „The Retreat“ pastato valdymo sistemos, laikantis priešgaisrinės apsaugos reikalavimų. Įrengėme ne tik puikiai suprojektuotas durų pavaras ir kokybiškus uždarytuvus, bet ir modernius bei lanksčius „The Retreat“ durų sprendimus. Tai – nepaprastai svarbu tokio dydžio ir sudėtingumo projekte, ir parodo GEZE rinkai kuriamą vertę.

Jón Halldór Davídsson iš „Járn & Gler hf"
Labai rūpestingai apgalvotas visas saloje esančio „Blauen Lagune“ viešbučio dizainas

Visas „The Retreat“ Islandijos Mėlynajame lagūne dizainas yra atidžiai apgalvotas.

Bet kuriam viešbučiui, kad ir kokio dydžio ar prabangos lygio jis būtų, prestižiškas ir patogus įėjimas yra pirmasis pasisveikinimas su svečiais. Automatiškai valdoma prieiga prie virtuvės ar kitų zonų darbuotojams palengvina galimybes užduotis atlikti saugiai, o klientams užtikrina sklandų aptarnavimą. Prieinamumas, sauga ir higiena yra svarbūs visiems – ir svečiams, ir darbuotojams. Tendencijos, su kuriomis GEZE susidūrė 2009-2013 metais, padėjo užtikrinti GEZE automatinių durų sprendimų sėkmę, kuria šie sprendimai mėgaujasi ir dabar. Daug puikių viešbučių visame pasaulyje turi GEZE durų pavaras.

Nors sumontuotos prieš daugiau nei 10 metų, šios pavaros daugybėje Skandinavijos viešbučių kasdien veikia iki šiol. Mūsų pavaros naudojamos ne tik naujuose ir moderniuose viešbučiuose, bet ir istorinės reikšmės senuose pastatuose, puošiančiuose sostines.

Skaitykite ir kitą mūsų sukakties proga parengtą straipsnį, kuriame žengsime į puikių sveikatos priežiūros srities sprendimų laikotarpį.

Bus tęsinys …