2019-2023 metai: naujoviški sprendimai tvariai ateičiai

Šiame galutiniame „GEZE Scandinavia“ 25 metų sukakties straipsnyje žvelgiame ne tik į 2019-2023 metus, bet ir į ateitį. Nuo mažytės vietinės įmonės organizacija dabar išaugo iki per 60 darbuotojų 8 valstybėse. Nauji ir modernūs produktai iš mūsų pagrindinės bendrovės Vokietijoje, klientų aptarnavimas vietoje ir nepaprastai aukštas darbuotojų kompetencijos lygis užtikrina, kad „GEZE Scandinavia“ gali unikaliai palaikyti rinką kokybiškiausiais produktais ir itin specializuota įranga, patenkinančia net sudėtingiausius šio sektoriaus poreikius.

Tolygi Skandinavijos padalinio plėtra

Suomijos sostinėje Helsinkyje GEZE sprendimai užima vis didesnę rinkos dalį.

Helsinkyje, Suomijos sostinėje, GEZE sprendimai įgyja vis didesnę rinkos dalį.

Per pastaruosius penkerius metus „GEZE Scandinavia“ tolygiai plėtėsi visose valstybėse. Baltijos valstybių rinkų vystymas pasitelkus vietoje esančius GEZE darbuotojus ir glaudžiai bendradarbiaujant su partneriais puikiai pasitvirtino. Suomijoje GEZE taip pat ženkliai pagerino savo padėtį rinkoje bei pardavimo apimtį. Suomijoje, kaip ir kitose Šiaurės valstybėse, GEZE durų sprendimai pademonstravo vertę sveikatos priežiūros sektoriui: jie buvo pasirinkti keliems dideliems ligoninių projektams.  

Higieniški sprendimai sveikatos priežiūros sektoriui

Søren Wander Jensen, Country Manager GEZE Danmark

GEZE Danijos vadovas Søren Wander Jensen

Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje padidėjo higieniškų atidarymo ir uždarymo sprendimų poreikis, todėl išaugo pardavimo apimtis, o automatinių durų sprendimai sulaukia dar daugiau dėmesio. Apie suaktyvinimą be prisilietimo dabar teiraujamasi kasdien, ypač iš sveikatos priežiūros sektoriaus. „Matome reikalingą susidomėjimą higieniškais atidarymo sprendimais, kas yra gera žinia GEZE, nes jau turime rinką įtikinančią kompetenciją, žinias ir kokybiškus produktus“ – sako GEZE Danijos vadovas Søren Wander Jensen.

RigsHospitalet Kopenhagen

GEZE dalyvavo statant naująjį ligoninės „Rigshospital“ šiaurinį sparną Danijos sostinės

Kopenhagos centre. Šiaurinis sparnas oficialiai atidarytas 2020 m. sausį. Šis pastatas, kuriuo ligoninė buvo išplėsta, yra maždaug 55 000 m2 ploto, jis suprojektuotas taip, kad tiktų atlikti pažangiausioms ir labiausiai specializuotoms Danijoje operacijoms. Architektūra ir estetika čia atlieka itin reikšmingą vaidmenį, nes padeda pacientams sukurti geriausią įmanomą aplinką. „GEZE turi daug darbo su ligoninių projektais patirties – ir kai statomi nauji pastatai, ir kai renovuojami ar prižiūrimi jau esami“, sako GEZE Danijos aptarnavimo vadovas Johnny Winther.

Džonis Vinteris (Johnny Winther), „GEZE Denmark“ aptarnavimo vadovas

GEZE Danijos aptarnavimo vadovas Johnny Winther

Johnny šiaurinio sparno projekte dalyvavo iš esmės kasdien, taip pat ir pačiame objekte. „Įrengėme 33 hermetiškai užsandarintas automatinių durų sistemas ir 140 automatinių durų sistemų stiklinėms ir plieninėms stumdomosioms durims. Ligoninei buvo labai svarbu turėti galimybę visas duris suaktyvinti be prisilietimų, todėl ši funkcija buvo įrengta ir esamose, ir naujose automatinėse duryse. Šiandien ligoninėje veikia per 450 suaktyvinimo įrenginių“, – sako Johnny.

Halvardas Bankenas (Hallvard Banken), „GEZE Norway“ vadovas

GEZE Norvegijos vadovas Hallvard Banken

GEZE durų sprendimai buvo pasirinkti ir naujajam Oslo skubios pagalbos centrui. Šiemet atidarytame centre pacientai ir sveikatos specialistai kasdien mėgaujasi patogumu, kurį suteikia higieniški durų atidarymo mechanizmai – iš viso 60 durų pavarų, kurias pastate įrengė GEZE. „Pasitelkę vietinės GEZE komandos kompetenciją sukūrėme kliento poreikiams pritaikytus sprendimus ir objekte buvome kasdien, kad užtikrintume sumontavimą laiku. Be to, mums labai pasisekė rasti vietinius partnerius, padėjusius pateikti sveikatos priežiūros pastatams, tokiems kaip šis, specializuotus sprendimus. Esame labai patenkinti galimybe prisidėti prie Oslo sveikatos priežiūros projektų“, – sako GEZE Norvegijos vadovas Hallvard Banken.

Automatiniai sprendimai kontroliuojamam pastatų valdymui

Per Skandinavijos padalinio gyvavimo istoriją didžioji dalis pardavimų ir rinkos plėtros buvo sutelkti į durų automatiką. Automatiniai sprendimai yra patrauklūs esant reikalavimams dėl prieinamumo ir pageidavimams dėl naudotojų komforto bei dizaino. Tačiau per kelerius pastaruosius metus išaugo ir poreikis automatines duris integruoti į pastatų automatikos sistemas, nes susirūpinimas tvarumu atkreipia žvilgsnius į pastatų išmanumą.

Automatinis vėdinimas tvariuose pastatuose

Herrstadskolan, Järfalla, Švedija

Herrstad mokykla tapo pirmąja Švedijoje, gavusia Švedijos aplinką tausojančios statybos tarybos auksinį sertifikatą.

Herrsta mokykla Jėrfėlėje (Švedija), pastatyta 2016 metais, aplenkė laiką. Ši mokykla tapo pirmąja Švedijoje, gavusia Švedijos aplinką tausojančios statybos tarybos auksinį sertifikatą. Tai reiškia, kad pastatas atitiko itin griežtus energijos taupymo, oro kokybės, akustikos ir cheminių medžiagų patalpose kontrolės reikalavimus. Prie šių reikalavimų įvykdymo prisidėjo ir GEZE, bendradarbiavusi su generaliniu rangovu – „Skanska“. Bendrovė, be kita ko, pateikė automatinę natūralaus vėdinimo naktį sistemą.

Art.5_Reine Ringblom, Project Sales.png

GEZE Švedijos pardavimo projektų vadovas Reine Ringblom.

Natūralus vėdinimas – tai tik viena iš daugelio funkcijų, reikalaujamų šiuolaikiškuose pastatuose. GEZE žino, kad ateityje pastatų išmanumui bus skiriama vis daugiau dėmesio, lygiai kaip ir automatiniam durų bei langų valdymui, nes šie dalykai gerina aplinką pastato viduje ir statybos tvarumą“, – sako GEZE Švedijos pardavimo projektų vadovas Reine Ringblom. 

Automatinės durys prijungiamos prie priešgaisrinės sistemos

Dvivėrės automatiškai atsidarančios durys

Didelės dvigubos varstomosios durys, atidaromos ir uždaromos automatiškai, suteikia ir komfortą ir saugą, nes yra prijungtos prie pastato priešgaisrinės sistemos.

Ringkiobingo (Danija) patirčių parkui „Naturkraft“ labai svarbu, kad svečiai jaustųsi laukiami ir saugūs. Šiame parke atskleidžiamos kvapą gniaužiančios gamtos jėgos, tai darant per žaismingus užsiėmimus tiek patalpose, tiek lauke. Svečiai patys patiria, kaip gamta, tvarumas ir klimatas yra susiję tarpusavyje. Šioms sąsajoms daug dėmesio skirta ir projektuojant pastatą bei renkantis durų sprendimus. GEZE pristatė ir įrengė išbaigtą didelių įėjimo durų sprendimą, užtikrinantį optimalų daugybės lankytojų, einančių į pastatą ir iš jo, saugumą. Šiame itin galingame sprendime gaisro ir gelbėjimo evakuacijos maršrutai suderinti su komfortiška prieiga. Tam, kad būtų įgyvendinti „Naturkraft“ vėdinimo poreikiai, abi dvigubos durys yra patvirtintos kaip tinkamos šviežiam orui įleisti ir kasdieniam vėdinimui. Savaime suprantama, užtikrinta ir visiška didelių įėjimo durų sauga: jos veikia visiškai automatizuotai. „Matome poreikį duris jungti prie pastato saugos, priešgaisrinių ir panašių sistemų. Todėl labai džiaugiamės kompetencija, kurią mūsų komanda jau turi“, – sako Søren Wander Jensen

Pastatų automatizavimas ateities kartoms

Dabar, kai žiūrime į „GEZE Scandinavia“ ir statybos pramonės apskritai ateitį, nė neabejojame, kad automatinių sprendimų paklausa augs, taip pat vis labiau bus pageidaujama juos jungti prie automatinių pastato valdymo sistemų ar išmaniųjų sprendimų. Kelias į ateitį eina per tvarumą ir aplinkos tausojimą. Todėl jau dabar koncentruojamės į energijos taupymą bei ketiname tam daug dėmesio skirti ateityje.

GEZE nekantrauja pamatyti, kaip seksis mūsų naujajai pastatų automatinio ryšio sistemai: „myGEZE Control“. Su „myGEZE Control“, pristatome naujos kartos tinklus ir sujungiame atotrūkį tarp pastatų automatizavimo ir išmaniųjų sprendimų, skirtų valdyti durų, langų bei saugos sistemas. Ryšio platforma „myGEZE Control“ buvo pristatyta šių metų mugėje „BAU Fair“, vykusioje Miunchene (Vokietija). „Klientai iš Skandinavijos, su kuriais susitikome mugėje, parodė didžiulį susidomėjimą“, sako Reine Ringblom, kuris šioje mugėje dalyvavo drauge su daug kolegų iš Skandinavijos bei kitų regionų.

Ši platforma su moduline programine įranga bei atviromis sąsajomis – tai visiškai naujas požiūris į pastatų automatizavimą, skirtas projektuotojams ir operatoriams visame pasaulyje. Tai valdymo sistema, kuri suteikia daugiau efektyvumo, saugos ir patogumo. Į ją įeina dinaminės durų saugos ir priešgaisrinės saugos koncepcijos, išmanusis dūmų ir karščio šalinimas. Įdomūs nauji sprendimai, naudingi visų tipų pastatams.

Žiūrėkite pristatymą iš BAU:

25 metų Skandinavijos žemėlapis

Šiandien „GEZE Scandinavia“ apima 8 valstybes

„myGEZE Control“ ir kitų modernių GEZE sprendimų ateitį pamatysime jau netrukus, tačiau dabar dėkojame už jūsų indėlį į 25  metus „GEZE Scandinavia“ sėkmės. Viliamės drauge su jumis sutikti ir kitus 25 metus.