GEZE sprendimai bei dizainas, leidžiantys patogiai ir be kliūčių patekti į Nacionalinę biblioteką Rygoje (Latvija)

Įspūdingo Nacionalinės bibliotekos pastato fasadas atsispindi upėje Latvijos sostinės centre. Didingas „Gunnar Birkerts Architects, Gelzis-Smith/Arhetips“ suprojektuotas pastatas primena kalno viršūnę. Priekinis fasadas padengtas stiklu ir, žvelgiant nuo kranto, atspindi upės vandenį.

Latvijos nacionalinė biblioteka

Rīgas Nacionālā bibliotēka Latvijā

Šioje nepaprastoje knygų lentynoje yra apie 7000 knygų 50 kalbų iš viso pasaulio.

Latvijos nacionalinėje bibliotekoje saugoma 56 000 kvadratinių metrų plotą užimanti knygų kolekcija, po 5 metus trukusių statybų ši biblioteka atvėrė duris visuomenei 2014 m. Šiandien bibliotekoje saugoma daugiau nei 5 milijonai knygų, įskaitant apie 18 000 rankraščių, datuojamų nuo XIV amžiaus iki šių laikų. Nacionalinė biblioteka – tai teorinių tyrimų ir praktinės Latvijos bibliotekų veiklos analizės centras, ji taip pat teikia bibliotekos ir informacines paslaugas Latvijos Respublikos parlamentui.

Bendradarbiavimas ir kokybiški gaminiai yra būtini siekiant sėkmės

GEZE Slimdrive SL NT

Didžiosiose dvivėrėse stiklinėse įėjimo duryse įrengta „GEZE Slimdrive SL NT“.

Vietinis GEZE pardavimo inžinierius Gvido Musperts glaudžiai bendradarbiavo su architektais, kad užtikrintų reikiamus sprendimus, užtikrinančius patogią prieigą be kliūčių ir tinkamą dizainą.

Didžiosiose dvivėrėse stiklinėse įėjimo duryse įrengta „GEZE Slimdrive SL NT“. Aptikimo jutikliai užtikrina, kad durys automatiškai atsidarytų svečiams priėjus. Duryse taip pat įrengti EN 16005 atitinkantys saugos jutikliai.

„Tai viešosios paskirties pastatas, kurį naudoja visų amžiaus grupių žmonės, – sako Gvido Musperts. – Labai svarbu, kad žmonės, eidami per automatines duris, jaustųsi laukiami ir saugūs. GEZE visada rūpinasi, kad sprendimas atitiktų aukščiausią žmonių saugos lygį pagal EN 16005. Durų dizainas turi būti integruotas į atvirą ir šviesią pastato aplinką, bet taip pat durų pavarų stabilumas ir patvarumas turi atitikti aukščiausius reikalavimus. Nacionalinės bibliotekos durys su mūsų pateiktais sprendimais naudojamos dažnai, ir šioje srityje GEZE pavaros išsiskiria patikimumu.“   

Taip pat visame pastate sumontuota daug GEZE durų uždarytuvų. Durų uždarytuvai sumontuoti ant stiklinių durų, kurios veda iš koridorių į mažesnius kabinetus ir tylius skaitymo kambarius. Durų uždarytuvai TS 4000 ir TS 5000 ISM sumontuoti ant vienos ar dviejų varčių durų gaisrinės evakuacijos maršrutuose visame pastate.

„GEZE durų uždarytuvai Rygoje populiarūs, – sako Gvido Musperts. – Šiame pastate mums buvo itin svarbu, kad dizainas būtų elegantiškas ir švarus. GEZE durų uždarytuvai garsėja kokybe ir funkcionalumu, todėl pamatysite juos daugelyje sostinės vietų.“.

Saugi automatinių langų konstrukcija

Automātisko logu piedziņu E 250 NT

Automatinę lango pavarą E 250 NT, sujungtą su priešgaisrine ir dūmų ventiliacija.

Viena iš ypatingų konstrukcijų yra stoglangis, reikalingas ir kaip išėjimas techninės priežiūros darbams, ir kilus gaisrui ar atsiradus dūmų. GEZE pasiūlė automatinę lango pavarą E 250 NT, sujungtą su pastato priešgaisrine ir dūmų ventiliacija. Jei prireikia, ji suteikia galimybę stogo priežiūrą atliekantiems darbuotojams išlipti ant stogo.

Bendradarbiavome su architektais nuo pirmosios dienos ir padėjome rasti geriausius sprendimus, atitinkančius ir pastato dizainą, ir funkcinius poreikius.

GEZE pardavimo inžinierius Gvido Musperts

GAMINIŲ SĄRAŠAS

  •